Veľkonočné upratovanie rýchlo, lacno a hlavne efektívne


chlapec umyvaVeľká noc je čoskoro tu a s ňou sa blíži aj veľké upratovanie. To nás však neoberie len o kopu času, ale aj o nemalý obnos peňazí. Ponúkame vám však pár trikov, ako upratať za pár eur.

Koberec – ak farby na koberci už nie sú také výrazné a sýte, pretrite ho kefou namočenou vo vode s octom. Nebojte sa neželaného octového zápachu, ten sa po chvíli vyparí a vám ostane koberec ako nový. Ak to predsa len nechcete riskovať, koberec môžete vyčistiť aj s veľmi slanou vodou.

Kvety
– izbové rastliny by mali byť okrem iného aj ozdobou miestnosti. Ak chcete zvýšiť ich lesk, listy potierajte banánovou šupkou.

Kožený nábytok – kožu nie len vyčistíte, ale aj vyleštíte, ak ju utriete roztokom, ktorý získate z jednej lyžičky oleja a jednej lyžičky octu. Leštiť by ste mali mäkkou flanelovou látkou.

Prútený nábytok alebo dekorácie – vyčistíte vodou so soľou.

Drevený nábytok – ten veľmi efektívne vyčistíte pomocou zeleného neochuteného čaju. Jednoducho uvarte silnejší zelený čaj, počkajte kým vychladne a následne doň namočte handru a nábytok dôkladne vyčistíte. Vďaka tomuto triku sa bude nábytok aj krásne lesknúť.

Dvere – vŕzgajúce pánty veľmi rýchlo vyrieši pena na holenie. Malé množstvo aplikujte na pánty.

Mramor
– veľmi účinne vyčistíte, ak ho pretriete handričkou namočenou v roztoku zo soli a octu, a nakoniec opláchnete čistou vodou a vyutierate do sucha.

Zrkadlo – pretrite vodou v ktorej ste rozmiešali alpu. Vody by však malo byť menej, než alpy.

Okná
– tie vyčistíte bez nepekných šmúh ak vo vedre s vodou rozpustíte mydlo a do druhého vedra dáte vodu s octom. Najprv okná vyčistite vodou s mydlom, potom okná prejdite vodou s octom a nakoniec je potrebné okná vyleštiť. Na to najlepšie poslúžia staré noviny, pretože nezanechávajú chĺpky, ako napríklad handra, a nasajú všetku vodu, ktorá by po zaschnutí na okne zanechala šmuhy.

Foto: www.maids.com

 Komentáre ku článku: Veľkonočné upratovanie rýchlo, lacno a hlavne efektívne

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Kontaktujte nás

Ul.Výstavby 2, 040 11 Košice
      Otváracie hodiny:
      Pon-Pi: 8:00 – 16:00 hod.

0915 854 820, 0915 293 070
lejaoknasro@gmail.com