Starostlivosť o rámy je tiež dôležitá


okno a rámMáte zaprášené a zožltnuté rámy a neviete ako na nich? My vám dáme pár rád ako sa efektívne o ne starať.

Umývajte najprv rámy okien, potom sklo, pretože na ráme je viac nečistôt. Ak by ste postupovali opačne, sklo by ste si mohli zašpiniť a vaša práca by bola márna. Ideálne je mať dve utierky, jednu na hrubú špinu a druhú už na samotné čistenie s prípravkom. V žiadnom prípade nepoužívajte drôtenky a hubky na riad. Najvhodnejšie sú utierky z mikrovlákna.

Používajte bežné prípravky bez rozpúšťadiel a bez drobných čiastočiek, ktoré by mohli poškrabať povrchovú vrstvu rámu. Jeden z vhodných čističov je krémový, ktorý zvýrazní bielu farbu rámu. Následne umyte rám s čistou vodou. Pri farebných povrchoch nepoužívajte na čistenie lieh, pretože by ste mohli poškodiť vrchnú vrstvu profilu.

Ak by došlo k poškrabaniu rámu vyskúšajte použiť jemné brúsne papiere. Poškodené miesto začnite upravovať drsnejším

brúsnym papierom a následne prejdite dané miesto jemnejším papierom. Po prebrúsení preleštite poškodené miesta ovčou vlnou.

Neoddeliteľnou súčasťou umývania okien by mala byť aj údržba kovaní. Pri každom umývaní okien skontrolujte, či je kovanie premazané. Ak nie je, kvapnite pár kvapiek silikónového oleja do mazacích otvorov. Trením na sucho sa časom kovanie opotrebuje a následne môže dôjsť k zaseknutiu alebo ťažšiemu otváraniu okna.Komentáre ku článku: Starostlivosť o rámy je tiež dôležitá

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Kontaktujte nás

Ul.Výstavby 2, 040 11 Košice
      Otváracie hodiny:
      Pon-Pi: 8:00 – 16:00 hod.

0915 854 820, 0915 293 070
lejaoknasro@gmail.com