Prečo práve plastové


plastove okno imitaciaVýber okien je veľmi vážne rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť nie len spôsob údržby, ale aj ďalšie výdavky. Kvalitné okná vám vedia napríklad ušetriť financie a zároveň skrášliť priestory. Už nejakú dobu sa čo to hovorí o plastových oknách, no aká je pravda?

Medzi jednoznačné výhody plastových okien môžeme zaradiť odolnosť voči prírodným vplyvom, ako sú napríklad drevokazný hmyz (červotoče, mravce) alebo rôzne huby. Plast totiž nenapadnú žiadny škodcovia. Vďaka oceľovej výstuhe sa vám okno neohne ani nepokrúti. Izolačné a tepelné vlastnosti taktiež patria medzi jednoznačné výhody, hlavne v mestách a v zimných mesiacoch.

Nevýhodou kedysi bolo to, že sa kvôli prílišnej tesnosti vytvárali kondenzáty a plesne, čo je už však minulosťou vďaka profilom s mikroventiláciou. Okná tak dokážu samé odvádzať vlhkosť bez tepelných strát a bez zväčšenej zvukovej priepustnosti. Zlepšila sa aj odolnosť voči ohňu. Plast je vo všeobecnosti horľavý materiál, ale dnešné plastové okná zodpovedajú požiarnej ochrane a sú neľahko horľavé. V počiatkoch horenia sa „samé zahasia“, pretože tesnosť okien zapríčiňuje nedostatok kyslíka a vďaka tomu sa nepodporí ďalšie horenie. V minulosti sa povrávalo, že plastové okná pôsobia príliš umelo. V súčasnosti je však možné vybrať si aj obojstranné imitácie dreva ako zlatý dub, orech, mahagón a iné.

Nechajte si poradiť. Skúsený odborník vám určite rád odpovie na akékoľvek otázky. Samozrejme, koľko ľudí, toľko chutí a výber ostáva vždy len na vás.

 

Prezentačné foto: www.lushome.comKomentáre ku článku: Prečo práve plastové

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Kontaktujte nás

Ul.Výstavby 2, 040 11 Košice
      Otváracie hodiny:
      Pon-Pi: 8:00 – 16:00 hod.

0915 854 820, 0915 293 070
lejaoknasro@gmail.com