Jeseň je už tu


jesen za oknomČi chceme alebo nie, máme tu jeseň. Sychravé počasie, dažde a nepríjemný studený vietor. Veď to pozná hádam každý z nás. Hlavne ak máme drevené okná.

Zbožňujem tie rána, keď si vychutnávam kávičku pri okne a môžem pozorovať padajúce lístie a kvapkajúci dážď. Ale s drevenými oknami, cez ktoré fúka chladný vzduch sa takáto ranná idylka veľmi rýchlo končí. Čo s tým? Riešenie by malo byť veľmi jednoduché. Stačí vymeniť okná za plastové. Ale nie je to veľmi drahé?

V dnešnej dobe je kúpa nových plastových okien prístupná každému. Mnohé firmy ponúkajú rôzne akcie, či množstevné zľavy. Ak vám aj napriek tomu cena nevyhovuje, dá sa vymyslieť kompromis, ktorý vám pomôže cenu ešte znížiť. Napríklad, ak máte dvojkrídlové okno, mnohokrát stačí ak sa otvára iba jedna časť a tá druhá je pevná. Takéto okno je výrazne lacnejšie, než okno, ktoré má obe krídla na otváranie. Taktiež je možné vybrať si rôzne profily, či sklá. Pre bežné používanie vám stačí päť komorový profil a dvojsklo. Takéto okná umožňujú, aby priestor „dýchal“ a sú finančne prístupné. Trojsklo alebo šesť až osem komorový profil môže spôsobiť nepríjemné rosenie až plesne, pretože nedochádza k prirodzenej výmene vzduchu. Pri takýchto oknách je nutné pravidelné vetranie. Aj farba okien môže výrazne zvýšiť celkovú cenu. Základné farby sú o mnoho lacnejšie než okná farebné.

Plastové okná už nie sú nedostupným luxusom ako kedysi. Okná si môže dovoliť naozaj každý. Či už na splátky alebo výmenou okien postupne. Mnohí zákazníci sa rozhodnú vymeniť len polovicu okien a tú druhú menia až po pol roku.

Firma LEJA okná s.r.o. má okná pre každého.

Foto: coffeetalkwithbarkha.blogspot.skKomentáre ku článku: Jeseň je už tu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Kontaktujte nás

Ul.Výstavby 2, 040 11 Košice
      Otváracie hodiny:
      Pon-Pi: 8:00 – 16:00 hod.

0915 854 820, 0915 293 070
lejaoknasro@gmail.com