Umývanie horizontálnych žalúzií


ako vyčistiť žalúziePri umývaní okien by ste nemali zabúdať na žalúzie. No mnohokrát je umývanie žalúzií náročnejšie a zdĺhavejšie ako samotné umývanie okien. Opäť vám prinášame pár tipov, ako sa efektívne zbaviť nečistôt a mastnoty. Tento krát sa však zameriame na žalúzie:

1. Najvyužívanejšou metódou je čistenie lamely za lamelou pomocou navlhčenej handry. Táto metóda si však vyžaduje opatrné zaobchádzanie aby sa lamely nepokrivili. Taktiež je vhodné handru namáčať do vody s prostriedkom na odstránenie mastnoty.

2. Sklopenie lamel a jednoduché zotretie handrou je technika, ktorá sa často využíva. No v tomto prípade je čistenie menej efektívne. Taktiež je potrebné myslieť na to, že lamely treba zotrieť aj z druhej strany a dávať pozor na prípadne poškodenie žalúzií.

3. Riešením môže byť aj vysávač. Je potrebné nastaviť ho na nízky sací výkon a použiť nástavec na čalúnenie. S vysávačom dokážete povysávať prach zo žalúzií, no mastnotu a nečistoty neodstránite.

4. Mnohým žienkam domácim napadne žalúzie úplne odmontovať a osprchovať ich v sprche. Tu však opäť riskujú poškodenie lamiel a neefektívne odstránenie mastnoty, či zaschnutej špiny.

5. Existujú aj rôzne špeciálne rukavice alebo kefy, ktoré dokážu efektívne očistiť niekoľko lamiel naraz. Tento spôsob je veľmi šikovný a účinný, no aj v tomto prípade je nutné použiť prostriedky určené na odstránenie mastnoty.

6. Použiť môžete aj starú rukavicu alebo ponožku. Stačí ak ju tiež namočíte do vody s čistiacim prostriedkom a šikovné umývanie žalúzii sa môže začať.

Spoločnosť LEJA okná vám praje veľa trpezlivosti pri upratovaníKomentáre ku článku: Umývanie horizontálnych žalúzií
  1. Dobrý deň
    ale ako vyčistiť tie nitky ktoré ich držia? prosím

    Komentoval Viera dňa 06.08.2015 o 13:34:28

  2. Dobrý deň. Spomínané nitky môťete vyčistiť jedine navlhčenou handričkou.

    Komentoval lejaokna dňa 06.08.2015 o 13:40:48Kontaktujte nás

Ul.Výstavby 2, 040 11 Košice
      Otváracie hodiny:
      Pon-Pi: 8:00 – 16:00 hod.

0915 854 820, 0915 293 070
lejaoknasro@gmail.com