Ako efektívne umývať okná


okná KošiceOkno nám zabezpečuje prenikanie svetla do priestoru, čo je dôležité pre naše zdravie a psychiku. No umývanie okien určite nepatrí medzi vašu najobľúbenejšiu aktivitu. Prinášame vám však pár rád, ktoré vám umývanie okien uľahčia:

Na umývanie okien používajte len prostriedok, ktorý je na to určený. Iba ten si dokáže poradiť so sadzou, prachom alebo s výfukovými splodinami. Prostriedky na čistenie okien navyše vytvárajú ochrannú vrstvu, ktorá chráni sklo pred znečistením a zmierňujú pôsobenie vonkajších vplyvov.

Dôkladne čítajte informácie o produkte. V súčasnosti nájdete prostriedky, ktoré sú určené aj na okenné rámy a príslušenstvo. Okná umývajte podľa potreby, a nielen počas predsviatočného upratovania- Ak pravidelne vetráte, máte doma alergika alebo osobu s dýchacími ťažkosťami, je potrebné umývať okná častejšie ako dvakrát do roka.

Najlepší efekt dosiahnete, ak okná budete utierať mäkkou tkaninou z mikrovlákna, bavlnou alebo jelenicou. Zaručené však je stieranie pomocou gumenej stierky. Nezabudnite však stierku pred ďalším použitím utrieť dosucha.

Okná umývajte, keď je zamračené. Priame slnko skracuje pôsobenie prípravku. Zabudnite na umývanie s novinami. Tie zanechávajú tlačiarenskú farbu a drobia sa. Na doleštenie môžete použiť vhodné papierové utierky.

Prípravky s alkoholom sú najideálnejšie. Majú výbornú rozpúšťaciu a čistiacu schopnosť. Okrem toho dodávajú vysoký lesk a zabraňujú námraze.Komentáre ku článku: Ako efektívne umývať okná

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Kontaktujte nás

Ul.Výstavby 2, 040 11 Košice
      Otváracie hodiny:
      Pon-Pi: 8:00 – 16:00 hod.

0915 854 820, 0915 293 070
lejaoknasro@gmail.com